foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+421 54 788 2142
svida@svida.sk
Senior dom Svida

ÚCTA K STARŠÍM

 “Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi“, hovorí jedna ľudová múdrosť.

Jeseň je naozaj krásna. A v jednom zo svojich mesiacov nám pripomína úctu k starším. Úctu k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úctu k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radostí, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti. Úctu k našim otcom a k našim mamám. K našim prarodičom. Ku všetkým, ktorí si zodrali svoje ruky, aby naše zostali hladké a nepoškvrnené.

Tento sviatok sme si 20. októbra u nás pripomenuli tradičným stretnutím našich klientov v Senior dome Svida vo Svidníku a našimi hosťami z Medzilaboriec a Továrneho. O druhej hodine popoludní ich čakala sála odetá do jesennej výzdoby, chutné občerstvenie na stoloch a príjemný program, o ktorý sa postaral spevácky zbor Svidníčanka. Medzi jednotlivými tanečnými kolami a vystúpeniami hovoreného slova sa predstavili aj naši speváci. Tí, ako hostitelia, sa samozrejme nechceli nechať zahanbiť a predviedli kus zo svojho umenia, ktoré s nadšením rozvíjajú v našom zariadení. Úsmev na tvárach prítomných vyvolala aj už tradičná tombola. Najdôležitejší však bol fakt, že sa opäť stretli priatelia a známi, ľudia, ktorí si mali, čo povedať. Za všetkých nás im poďakoval vedúci úseku soc. práce p. Vaňko. Ďakoval im za trpezlivosť, s ktorou znášajú svoje roky i za múdrosť, ktorú dávajú tým, ktorí chcú ich dobré rady počúvať.

Tak nezabúdajme a vážme si vrásky a budeme nimi žehnaní. „Nech sú požehnaní tí, čo majú pochopenie s mojou neistou chôdzou a trasľavými rukami. Nech sú požehnaní tí, čo uznávajú, že moje uši sa už musia napínať, aby zachytili slová. Nech sú požehnaní tí, čo si uvedomujú, že môj zrak zoslabol a moje myslenie už nie je také bystré. Nech sú požehnaní tí, čo mi prepáčili, že sa mi dnes vyliala káva...”

 

Slovak English French German Hungarian Polish Russian Ukrainian
Meniny na web
TOPlist


Copyright © DUKO Rights Reserved.